Ilustrace

Psychoterapie

Pokud je Váš stav takový, že si již nedokážete pomoci sami musí zakročit odborník. Dobře však zvažte jestli tomu tak opravdu je. Většinou jste silnější než si sami myslíte! Jen potřebujete někoho, kdo Vám to řekne a ukáže cestu.

V rámci komplexních služeb, které poskytujeme, se zabýváme i psychoterapeutickou praxí. Důvod je jediný. Narušená psychika je zdrojem mnoha civilizačních nemocí a jejich příznaků (obezita, stres,...). Přejeme si, aby naši klienti byli po všech stránkách spokojenými vyrovnanými lidmi. Takoví lidé jsou méně náchylní a daleko lépe zvládají i náročně životní situace.

Jak pracujeme

Nesnažíme se mírnit důsledky, ale hledáme způsob jak lépe řešit vaše stávající problémy a podpoříme vás v jeho uvedení do praxe. Metoda, jíž pracuji se nazývá systemická psychoterapie a vychází z prací Maturany, Batesona a Shazera. Nepleťte si ji, prosím, se systemickými konstalacemi Paula Hellingera. Metoda psychoterapeutické práce je zaměřena na potřeby klienta a prováděna formou terapeutického rozhovoru v jehož průběhu si klient sám za pomoci terapeuta nachází vhodná řešení. Tato metoda se ukazuje jako účinnější než metody jiné, kde je klient objektem zkoumání terapeuta a odnáší si jakési "moudré" rady. Neočekávejte ani psychoanalýzu, ani kognitivně behaviorální přítup. Metoda systemické práce je metodou ryze subjektivistickou, čímž se od výše zmiňovaných přístupů výrazně liší. Její výhodou je individualizace podle potřeb klienta, respekt k jeho dosavadnímu řešení a podpora a ocenění všude tam, kde klient tápe nebo teprve hledá svou novou cestu.